sss

SIKÇA SORULAN SORULAR

SORU: GÜNLÜK KİRALIK DAİRE NE DEMEK ?

Cevap: Günlük Kiralık Daire dünya genelinde çok uzun yıllardan beri mevcut olan, ülkemizde ise son yıllarda faaliyete giren alternatif bir konaklama şeklidir. Günümüzde konaklama ihtiyacı olan yerli ve yabancı misafirlerin veya seyahat severlerin konaklama tercihlerini günlük kiralık evlerden yana kullandıkları görülüyor. Peki neden? Aslında bunun iki cevabı var. Bunlardan ilki öncelikli günlük kiralık daire tercih eden kişilerin her nerede olurlarsa olsun otel hayatına alışamamaları seyahat eden kişilere sorduğumuzda otellerin soğuk bir ortamı olduklarını ama Günlük Kiralık Evlerin daha sıcak geldiğini kendilerini evlerinde gibi hisettiklerini söylüyorlar. Diğer bir unsur ise fiyat malumunuz otel fiyatları dünyanın neresinde olursanız olun yapacağınız en büyük giderler arasında geliyor. Hem otel oda fiyatları hemde odada tükketiğiniz ürünlerin pahalılığı bütçemizi oldukça zorluyor. Günlük Kiralık Daireler misafirlerimizin kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini sağlarken diğer taraftan dışarıdan alışveriş yaparak konaklama giderlerini daha ucuza getirmelerini sağlıyor.

SORU: GÜNLÜK KİRALIK DAİRE KİRALARKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Cevap: Günlük kiralık daire kiralarken mutlaka dairelerin bir firmaya mı yoksa şahısa mı ait olduğuna dikkat etmelisiniz. Bunu yapmak için bir çok dünya geneli rezervasyon sitesini veya google aracılığı ile kontrol etmeniz mümkün. Günlük daire kiralarken tercihinizi firma seçeneğinden yana kullanırsanız karşınızda her zaman birini muhattap bulma şansı elde etmiş olacaksınız. Konaklama esnasında yaşayabileceğiniz problemler de size yardım edebilecek veya daire içerisinde oluşabilecek problemlerde anında müdahale etme şansı bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra şahıslarda günlük kiralama yaptığınızda rezervasyon tarihiniz geldiğinde dairein dolu olduğunu size yer temin edemeyeceklerini veya aradığınız numaraya ulaşamama gibi problerinde yaşandığını biliyoruz. Ayrıca daire içerisinde yaşayabileceğiniz olumsuz durumlarda muhattap bulamama gibi bir durumunun içinde kalmanız söz konusu olduğunu unutmayınız. Bunlar gibi veya benzeri problemler yaşamamak için mutlaka tercihinizi kurumsal ve ruhsatı olan günlük kiralık evlerden yana kullanmanızda fayda görüyoruz.

Dairelerimiz Hakkında Detaylı Bilgi için tıklayınız.

SORU: GÜNLÜK KİRALIK DAİRE KİRALAMAK İSTEDİĞİMDE NE YAPMALIYIM?

Cevap: Günlük Kiralık Daire arayışında ve konaklama tercihinizi Günlük Kiralık Apart Evlerden yana yapmayı düşünüyorsanız tek yapmanız gereken Google’dan konaklama yapmak istediğiniz semt veya ilçe ile ilgili arama yapmaktır. Örneğin; Erzurum Günlük Kiralık Ev arıyorsanız Google’a Erzurum Günlük Kiralık Daire yazarak arama yapınız. Karşınıza çok sayıda konaklama hizmeti veren kurumsal ve bireysel ilan listelenecektir. Aramanız ile ilgili listelenen ilanları dikkatlice inceleyiniz. Sizin için en uygun daireyi bulduktan sonra dairenin bireysel mi yoksa kurumsal bir firmaya mı ait olduğuna bakınız. Bu işlemden emin olduktan sonra tesisin adını öğrenin ve daha önce bu dairede kalan misafirlerin yorumlarını inceleyerek ön bilgi ve fikir sahibi olmaya çalışınız. Telefonda daire hakkında bilgi almak için soru sorunuz. Kiralayacağınız daire ile ilgili görsel talep edin ve size gönderilen fotoğrafları saklayın . Daha sonra hayal kırıklığı yaşadığınızda ilgili kurumları arayarak şikayet edebilir talep rezervayon yapılan daire ile size tahsis edilen dairenin aynı olmadığını belirtebilir ve şikayetçi olabilirsiniz. Tesisin ruhsatı olup olmadığını 18 yaş altı girişlerde uygulanan prosedürleri, güvenliği ve resepsiyon hizmeti hakkında bilgi alınız. Bunları talep ettiğinizde sizlere yeterli bilgiyi verdiklerini düşünüyor ve güveniyorsanız rezervasyonu yapınız. Karşı taraf sizden eğer ön ödeme talebinde bulunursa mutlaka ön ödeme yaptığınıza dair elinizde bir belge bulundurunuz. Bu tarz önemli detayları asla atlamayınız. Aksi takdirde yaşayabileceğiniz olumsuzluklarda elinizde delil bulunduramaz ve mağdur olursunuz.

Tüm soru ve rezervasyon için iletişime geçip bizlere ulaşabilirsiniz.

SORU : FATURAMI YABANCI PARA BİRİMİNDE ÖDEYEBİLİRMİYİM?

Cevap : Evet Erzurum Damak Grup Konaklama yabancı para biriminizi kabul edecektir.

SORU : HANGİ KREDİ KARTLARI KABUL EDİLİR?

Cevap : Kredi kartı kullanılmamaktadır, ödemeleriniz nakit olarak kabul edilir.

SORU : NE ZAMAN GİRİŞ YAPMAM GEREKİR?

Cevap : Giriş saati 09:00’tür. Lütfen rezervasyonda belirtilen ya da geç girişte kendi seçtiğiniz giriş saatine uyunuz, aksi halde adınıza ayrılan oda başka müşterilere verebilir ve/veya bir ücret ödemeniz gerekebilir. Eğer özel giriş saatleri belirtilmişse, saatinizi buna göre ayarlamanızı rica ederiz.

SORU : GİRİŞ SAATİMDE KISA BİR GECİKME OLDU. NE YAPMAM GEREKİYOR?

Lütfen bize bilgi veriniz. +90 533 509 78 25 numaralı telefondan ya da info@vuusuites.com adresinden e-posta yoluyla günün her saatinde ulaşabileceğiniz Servis Merkezimizle bağlantı kurabilirsiniz.

SORU : ERKEN GİRİŞ VE GEÇ ÇIKIŞ MÜMKÜN MÜ?

Cevap : Evet, normal giriş 09:00’te ve normal çıkış öğle 11:00’dedir. Farklı düzenlemeler yapmak için, odanızı tutarken lütfen rezervasyon görevlisine danışın. Özel istekleri mevcut etme durumuna göre tanzim etmekten mutluluk duyarız.

SORU : TAŞIMACILIĞI (TRANSFERİ) ORGANİZE EDEBİLİYOR MUSUNUZ?

Cevap : Evet; Erzurum Damak Grup Konaklama havaalanı taşımacılığı ve kiralık araç konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Ücrete tabidir.

SORU : UZUN KONAKLAMA İÇİN ÖZEL FİYATINIZ VAR MI?

Cevap : Evet, kalış süresi ve döneme göre özel fiyat sunabiliriz.

SORU : RESEPSİYONUNUZ SÜREKLİ AÇIK MI? GECE GEÇ SAATTE GELMEM SORUN OLUR MU?

Cevap : Resepsiyonumuz 7/24 açık değildir. Ancak dilediğiniz saatte bizleri arayabilirsiniz.

SORU : GÜVENLİK HİZMETİ SUNUYOR MUSUNUZ?

Cevap : Evet, evlerimizde halka açık tüm alanlarda ve katlarda bulunan kamera sistemlerinin yanı sıra, 7/24 güvenlik hizmeti sunulur.

SORU : KABLOSUZ İNTERNET ERİŞİMİ SAĞLIYOR MUSUNUZ ?

Cevap : Evet, konuk odalarımızın tümünde ücretsiz yüksek hızlı WiFi internet erişimi sunuyoruz.

SORU : ODALARDA KLİMA MEVCUTMUDUR?

Cevap : Tüm odalarımızda split klima vardır.

SORU : EVDE BUZDOLABI VAR MI ?

Cevap :  Her evde buzdolabı bulunur. Buzdolabınızı dilediğiniz gibi doldurabilirsiniz.

SORU :  ODALARINIZDA SİGARA İÇİLEBİLİR Mİ?

Cevap : Sigara içilebilen ve sigara içilemeyen odalarımız mevcuttur. Rezervasyon sırasında tercihinizi bildirmenizi rica ediyoruz.

SORU : EVCİL HAYVAN KABUL EDİYOR MUSUNUZ?

Cevap : Maalesef evcil hayvan kabul edemiyoruz.

SORU : SIK SORULAN SORULARDA ARADIĞIM CEVABI BULAMADIM. NE YAPMALIYIM?

Cevap : Sık sorulan sorularda aradığınız cevabı bulamazsanız +90 533 509 78 25 numaralı telefondan günün her saatinde ulaşabileceğiniz Servis Merkezimizle bağlantı kurabilirsiniz.